Montaż ogrodzenia TEXAS III w malowniczym Jakubowie – pełne ekscytacji dwa dni pracy!

26 kwietnia 2024by Royho
f005_montaz-ogrodzenia-pvc_TEXAS-III_Jakubow_ROYHO_PL.jpg

Witajcie, drodzy Czytelnicy! Dziś pragniemy Was zabrać w podróż do urokliwej miejscowości Jakubów, położonej w sercu malowniczej gminy Radwanice. Ale zanim opowiemy Wam o naszym niezwykłym dwudniowym projekcie montażu ogrodzenia TEXAS III, pozwólcie, że podzielimy się kilkoma ciekawostkami na temat tego uroczego miejsca.

Miejscowość Jakubów słynie z niezwykłego klimatu, który przyciąga nie tylko turystów, ale także miłośników przyrody i spokoju. Otoczona malowniczymi krajobrazami, stanowi doskonałą przestrzeń do odpoczynku i rekreacji. W samym sercu wioski znajdują się ruiny pałacu wybudowanego w XVI wieku dla rodziny von Unwürde. Oprócz tego, Jakubów jest także domem dla Winnicy Jakubów założonej w 2002 roku przez Artura Pajdosza, która zajmuje obszar 4,5 hektara nasłonecznionych winorośli.

Natomiast gmina Radwanice, w której znajduje się Jakubów, to obszar, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, tworząc niezwykłą atmosferę harmonii i wspólnoty. To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku czy zainteresowań. Nie bez powodu hasłem tej gminy jest „Szczęśliwa gmina”, które doskonale oddaje ducha tego miejsca i zaangażowanie w dobrobyt mieszkańców.

A teraz przejdźmy do naszego dwudniowego projektu montażu ogrodzenia TEXAS III!

Dzień 1

Dzień pierwszy rozpoczęliśmy od wyznaczenia różnic terenu za pomocą precyzyjnego niwelatora optycznego, co pozwoliło nam zapewnić równomierne ustawienie ogrodzenia. Następnie, korzystając z sznurka, wyznaczyliśmy boki ogrodzenia, precyzyjnie dopasowując je do wymiarów parkuru o imponujących rozmiarach 60×40 metrów, wraz z dwuskrzydłową bramą o szerokości 4 metrów.

Wytyczanie sznurkiem linii ogrodzenia.
Wytyczanie sznurkiem linii ogrodzenia.

W kolejnych krokach, nasz zespół montażystów użył wiertnicy, aby wywiercić otwory w ziemi na głębokość 80 cm. To była kluczowa część procesu, ponieważ pozwoliło nam to osadzić solidne słupki o przekroju 127×127 mm i długości 220 cm na odpowiedniej głębokości. Słupki zostały zalewane betonem B20, aby zapewnić im stabilność i trwałość. Na jeden słupek zużyliśmy aż 3 worki betonu B20, dbając o solidność konstrukcji.

Wiercenie wiertnicą otworów w ziemi
Wiercenie wiertnicą otworów w ziemi

Po ich odpowiednim ustawieniu, stworzyliśmy pojedyncze przęsło o długości 3 metrów i wysokości 140 cm. Następnie osadziliśmy belki o przekroju 140×38 mm w słupkach. Ten proces wymagał precyzji i dokładności, aby zapewnić stabilność i estetykę ogrodzenia.

Osadzanie słupków ogrodzenia PVC TEXAS III
Osadzanie słupków ogrodzenia PVC TEXAS III

Warto również wspomnieć, że nasze ogrodzenie nie posiada kątów prostych. Na styku dłuższego boku o długości 60 metrów i krótszego o długości 40 metrów zostało ustawione po łuku. Aby to osiągnąć, zastosowaliśmy przęsła o długości 2 metrów, tworząc elegancki łuk, który dodaje wyjątkowego charakteru całej konstrukcji.

Łuk ogrodzenia PCV TEXAS III
Łuk ogrodzenia PCV TEXAS III

Dzień 2

Dzień drugi obfitował w intensywne prace i ekscytujące osiągnięcia! Na finał projektu postawiliśmy imponującą dwuskrzydłową bramę, która nie tylko dodaje elegancji, ale także gwarantuje bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Warto dodać, że brama została wyposażona w zasuwę umieszczoną w połowie jej wysokości, co ułatwia zarówno otwieranie, jak i zamykanie. Ponadto, na dole bramy umieściliśmy solidne rygle, które skutecznie blokują w betonowym bloku osadzonym w ziemi, zapewniając nie tylko stabilność, ale także trwałość całej konstrukcji.

 

Brama dwuskrzydłowa o szerokości 4 metrów do ogrodzenia PCV
Zasuwa w bramie dwuskrzydłowej ogrodzenia PCV TEXAS III
Rygle w bramie z PCV

Zaledwie dwa dni pracy, a efekt końcowy jest oszałamiający! Ogrodzenie TEXAS III nie tylko zapewnia niezrównaną ochronę i bezpieczeństwo, ale także dodaje wyjątkowego uroku każdemu otoczeniu. Porównując je do tradycyjnych ogrodzeń drewnianych czy stalowych, ogrodzenia PVC wyróżniają się swoją trwałością, łatwością konserwacji i estetyką.

Ogrodzenie PCV TEXAS III - parkur o wymiarach 60x40 metrów
Ogrodzenie PCV TEXAS III – parkur o wymiarach 60×40 metrów

Dzięki naszemu doświadczeniu i pasji do tworzenia wysokiej jakości rozwiązań, jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tym projekcie. A Wy, drodzy Czytelnicy, zachęcamy do rozważenia ogrodzenia TEXAS III jako idealnego rozwiązania dla Waszej przestrzeni!

Trzybelkowe ogrodzenie PCV TEXAS III
Trzybelkowe ogrodzenie PCV TEXAS III

Zakończenie

A na koniec, nie możemy się oprzeć, aby podzielić się emocjami z wizyty miłośników koni z pobliskiej Stajni Libra, którzy z ogromnym zainteresowaniem oceniali naszą pracę. Ich entuzjazm i pozytywne opinie stanowią dla nas najlepsze potwierdzenie jakości naszego wykonania!

Parkur konny o wymiarach 60x40 metrów. Ogrodzony ogrodzeniem PCV TEXAS III
Parkur konny o wymiarach 60×40 metrów. Ogrodzony ogrodzeniem PCV TEXAS III

ROYHO

Profesjonalne wyposażenie Twojej stajni. Akcesoria, ogrodzenia, ściółka.
+48 690 443 032

www.royho.pl

office@royho.pl

MASZ PYTANIA?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
SOCIAL MEDIA

Śledź naszą aktywność

Bądź z nami na bieżąco dzięki mediom społecznościowym.