Transport koni – bezpyłowe trociny ProBioBED Classic do przyczepki i koniowozu

6 lutego 2024by Royho
probiobed-classic-do-przyczepek-i-koniowozow_ROYHO_PL.jpg

Podróż koni to wyjątkowy moment zarówno dla zwierzęcia, jak i jego opiekuna. Zapewnienie odpowiednich warunków podczas podróży ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i dobrostanu koni. Dlatego właściwe przygotowanie pojazdu oraz odpowiednie zastosowanie środków ochronnych jest niezwykle istotne. W tym kontekście, wykorzystanie odpylonych trocin ProBioBED Classic jako ściółki w przyczepce lub koniowozie stanowi nie tylko element komfortu, ale także zapewnia bezpieczeństwo podczas podróży.

Przygotowanie pojazdu

Przed wyruszeniem w trasę, należy dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu, w którym przewozimy konie. Podłoga powinna być równa, bez żadnych widocznych uszkodzeń czy nierówności, które mogą stwarzać ryzyko dla zwierząt. Zgodnie z przepisami, konie należy podczas dłuższych podróży napoić i podać im paszę co 8 godzin, dlatego też niezbędne jest odpowiednie przygotowanie pojazdu, aby zapewnić im dostęp do wody i paszy w trakcie podróży.

Wybór przyczepki czy koniowoza

Wybór odpowiedniego środka transportu dla koni jest kluczowy dla ich komfortu i bezpieczeństwa. Zarówno przyczepka, jak i koniowóz mają swoje zalety i wady, dlatego należy wybrać ten, który najlepiej odpowiada potrzebom i wymaganiom zarówno koni, jak i osób odpowiedzialnych za ich transport. Koniowóz, choć może być bardziej stabilny i komfortowy dla koni, może nie być zawsze dostępny lub praktyczny, dlatego przyczepka pozostaje popularnym wyborem dla wielu właścicieli koni.

Zastosowanie trocin ProBioBED Classic

Odpylone trociny ProBioBED Classic stanowią doskonałe rozwiązanie jako ściółka w przyczepce lub koniowozie podczas podróży koni. Ich unikalne właściwości, takie jak doskonała absorpcja wilgoci, minimalizacja pylenia oraz sterylność, sprawiają, że są one idealnym wyborem dla zwierząt podczas podróży. Dzięki trocinom ProBioBED Classic, konie mają zapewniony suchy i czysty podłoże, co minimalizuje ryzyko urazów oraz dyskomfortu podczas jazdy.

Korzyści z wykorzystania trocin ProBioBED Classic:

  • Bezpieczeństwo: trociny ProBioBED Classic zapewniają stabilną i antypoślizgową powierzchnię, co minimalizuje ryzyko skręceń czy kontuzji podczas transportu koni.
  • Komfort: sucha i czysta powierzchnia trocin zapewnia koniom komfort podczas podróży, minimalizując stres i dyskomfort związany z wilgocią czy brudem.
  • Higiena: trociny ProBioBED Classic są odpylone i sterylne, co gwarantuje higieniczne warunki dla koni w trakcie podróży.
  • Redukcja zapachów: dzięki swoim właściwościom, trociny ProBioBED Classic skutecznie redukują nieprzyjemne zapachy, co sprawia, że podróż staje się bardziej przyjemna zarówno dla koni, jak i osób towarzyszących.
ProBioBED Classic
ProBioBED Classic bezpyłowe trociny do przyczepki i koniowozu Więcej >>

Komfort koni podczas podróży

Podczas długotrwałych podróży konie mogą doświadczać stresu i napięcia, dlatego też ważne jest zapewnienie im odpowiednich warunków i środków rozrywki. Trociny ProBioBED Classic zapewniają koniom stabilną i wygodną powierzchnię, która minimalizuje ryzyko skręceń czy kontuzji w trakcie jazdy. Ponadto, możliwość skubania siana zawieszonego w siatkach dostarcza koniom nie tylko rozrywki, ale także zapewnia ciągły dostęp do paszy objętościowej, co jest kluczowe dla ich zdrowia i samopoczucia w trakcie podróży.

Wykorzystanie odpylonych trocin ProBioBED Classic jako ściółki w przyczepce lub koniowozie to gwarancja bezpiecznego i komfortowego transportu koni. Dbałość o ich zdrowie i dobrostan podczas podróży jest priorytetem dla każdego właściciela koni, dlatego należy zadbać o odpowiednie warunki oraz środki zabezpieczające, które zapewnią im spokojną i bezpieczną podróż. Trociny ProBioBED Classic są doskonałym wyborem, który zapewni koniom optymalne warunki w trakcie transportu, minimalizując ryzyko urazów i dyskomfortu. Dzięki ich unikalnym właściwościom, podróż koni staje się nie tylko bezpieczna, ale także komfortowa i przyjemna dla zwierząt.

ROYHO

Profesjonalne wyposażenie Twojej stajni. Akcesoria, ogrodzenia, ściółka.
+48 690 443 032

www.royho.pl

office@royho.pl

MASZ PYTANIA?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
SOCIAL MEDIA

Śledź naszą aktywność

Bądź z nami na bieżąco dzięki mediom społecznościowym.