ProBioBED Plus – Innowacyjne trociny świerkowe z kulturą probiotyczną

17 listopada 2023by Royho
ProBioBED_Plus_ROYHO_PL.jpg

Podaruj swoim zwierzętom domowym nie tylko wygodne miejsce do spania, ale także pielęgnację opartą na innowacyjnej kombinacji wiórów świerkowych i kultury probiotycznej ProBioSORB.

Tradycyjne zalety, nowoczesne rozwiązania

Oprócz tradycyjnych zalet, takich jak chłonność, bezpyłowość, możliwość przechowywania i sterylność, ściółka z wiórów ProBioBED Plus wprowadza nowe, unikalne funkcjonalności. Dzięki współpracy z ekspertami w dziedzinie probiotyków, udało się wyselekcjonować naturalne szczepy pałeczek kwasu mlekowego, które zostały zintegrowane w strukturę wiórów. To niezwykłe rozwiązanie pozwala na utrzymanie korzystnych bakterii przez długi czas, a ich aktywacja w kontakcie ze zwierzęciem staje się kluczowym elementem.

Trociny ProBioBED
Trociny ProBioBED Plus

Pałeczki kwasu mlekowego w akcji

Pałeczki kwasu mlekowego, będące integralną częścią ProBioBED Plus, działają w sposób inteligentny. Są nieaktywne podczas produkcji i przechowywania, aktywując się jedynie pod wpływem temperatury ciała zwierzęcia. W momencie aktywacji rozpoczynają konkurowanie o „przestrzeń życiową” z organizmami chorobotwórczymi. Te przyjazne bakterie znajdują się w różnych częściach ciała zwierząt, chroniąc skórę, kończyny i stanowiąc istotną część przewodu pokarmowego. W sytuacjach, gdy naturalna równowaga bakteryjna ulega zakłóceniu, na przykład po chorobie lub w wymagającym środowisku, ProBioBED Plus staje się idealnym rozwiązaniem.

Koń na trocinach ProBioBED
Odpylone trociny ProBioBED dla koni

ProBioBED plus w praktyce: odchów, choroba, środowisko

Przeanalizujmy sytuację, w której zwierzę w hodowli zostaje zakażone. Tradycyjne leczenie wymaga zastosowania leków i preparatów weterynaryjnych, ale równie istotne jest dokładne zdezynfekowanie otoczenia. W tym procesie eliminowane są zarówno organizmy chorobotwórcze, jak i te przyjazne. Tutaj ProBioBED Plus wchodzi do akcji, zwiększając w sposób ukierunkowany liczbę korzystnych bakterii, które przywracają naturalne środowisko w odchowalni, zmniejszając jednocześnie ryzyko ponownego rozprzestrzeniania się infekcji.

Świnki morskie na trocinach.
Odpylone trociny ProBioBED dla gryzoni

Warto podkreślić, że wiórki z pałeczkami kwasu mlekowego nie są lekiem, lecz pełnią funkcję wspierającą. Stosowane są w sytuacjach, gdy zwierzę jest osłabione, przeszło chorobę lub występują negatywne czynniki zewnętrzne, wpływające na jego równowagę życiową.

ProBioSORB: probiotyk wspierający aktywność probiotyków

Częścią składnika ProBioSORB jest probiotyk, wspomagający wzrost i aktywność pałeczek kwasu mlekowego. Dodawany do sterylnych wiórów przed pakowaniem, probiotyk wspiera aktywację Lactobacillus, co po kontakcie ze zwierzęciem przyczynia się do zwiększenia ich aktywności.

Świnki morskie na trocinach ProBioBED
Sterylizowane trociny dla zwierząt ProBioBED

ProBioBED Plus – zdrowie i wygoda dla twojego zwierzaka

ProBioBED Plus to nie tylko nowoczesna ściółka dla zwierząt, ale również innowacyjne podejście do dbałości o ich zdrowie i komfort. Dzięki połączeniu tradycyjnych wiórów świerkowych z zaawansowaną kulturą probiotyczną, możemy zapewnić naszym pupilom nie tylko wygodne miejsce do spania, ale również wsparcie dla ich zdrowia i naturalnej równowagi bakteryjnej.

ROYHO

Profesjonalne wyposażenie Twojej stajni. Akcesoria, ogrodzenia, ściółka.
+48 690 443 032

www.royho.pl

office@royho.pl

MASZ PYTANIA?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
SOCIAL MEDIA

Śledź naszą aktywność

Bądź z nami na bieżąco dzięki mediom społecznościowym.