Box Straw: Odkryj doskonałą ściółkę dla koni, która zapewnia komfort i zdrowie

12 czerwca 2023by Royho
kon-w-boksie_sciolka.jpg

Wśród wielu czynników wpływających na zdrowie i dobre samopoczucie konia, odpowiednia ściółka odgrywa niezwykle istotną rolę. Dlatego warto poznać Box Straw – odpyloną i niezwykle chłonną ściółkę, stworzoną specjalnie dla Twojego konia. Wykonana z wysokiej klasy słomy pszennej, Box Straw to produkt, który zapewni najlepsze warunki odpoczynku i komfortu dla Twojego konia.

Proces produkcji Box Straw: Staranny wybór słomy pszennej

Proces produkcji ściółki Box Straw rozpoczyna się od starannego wyboru najlepszych źdźbeł słomy pszenicznej. Po dostarczeniu do producenta, słoma przechodzi przez surową kontrolę jakości, podczas której wybierane są tylko te źdźbła, które spełniają najwyższe standardy. Dzięki temu masz pewność, że Twoje zwierzę będzie odpoczywać na najwyższej jakości materacu.

Zalety Box Straw

Przejdźmy teraz do zalet, jakie niesie ze sobą ściółka Box Straw:

  1. Tworzy miękki i sprężysty materac: Box Straw tworzy idealnie wyprofilowany materac, który dostosowuje się do ciała konia, zapewniając mu komfort i wsparcie podczas odpoczynku.
  2. Nie pyli się i nie potrzebuje podlewania: Dzięki starannemu procesowi odpylania, ściółka Box Straw nie generuje kurzu, co przekłada się na zdrowie konia oraz ułatwia utrzymanie czystości w stajni. Dodatkowo, nie ma potrzeby podlewania ściółki, co oszczędza czas i nakłady pracy.
  3. Tworzy suchy materac zachęcający konie do odpoczynku w pozycji leżącej: Box Straw zapewnia suchy materac, który jest niezwykle zachęcający dla koni do odpoczynku w pozycji leżącej. To szczególnie ważne, ponieważ większość koni preferuje ten sposób odpoczynku.
  4. Optymalizuje okresy odpoczynku/snu (REM): Dzięki komfortowemu materacowi, ściółka Box Straw optymalizuje okresy odpoczynku i snu, zapewniając koniowi pełen relaks i regenerację.
  5. Zapobiega powstawaniu odleżyn oraz pipaków: Dzięki swojej sprężystej strukturze, Box Straw minimalizuje ryzyko powstawania odleżyn i pipaków u koni, zapewniając im zdrową skórę i lepsze samopoczucie.
  6. Redukuje w stajni zapach amoniaku: Box Straw wykazuje wysoką chłonność amoniaku, co oznacza, że skutecznie redukuje nieprzyjemny zapach w stajni. Dzięki temu zarówno konie, jak i personel stajni mogą cieszyć się świeżym powietrzem i bardziej komfortowymi warunkami pracy.
  7. Zapobiega gniciu strzałek w kopytach: Struktura Box Straw izoluje kopyta konia od zimnego betonu, co pomaga w zapobieganiu gniciu strzałek. Dzięki temu konie mogą cieszyć się zdrowymi kopytami i uniknąć nieprzyjemnych infekcji.
  8. Chroni końskie stawy izolując od zimnego betonu: Box Straw działa jako warstwa izolacyjna między kopytami konia a zimnym betonem podłogi. To pomaga w ochronie stawów przed nadmiernym chłodem i minimalizuje ryzyko kontuzji.

Wykonana w 100% z naturalnych komponentów

Co więcej, Box Straw wyróżnia się swoim ekologicznym podejściem. Jest w 100% wykonana z naturalnych komponentów, bez żadnych szkodliwych dodatków. Dodatkowo, opakowanie ściółki jest w pełni nadające się do recyklingu, co przyczynia się do ochrony środowiska.

Ściółka Box Straw
Ściółka Box Straw pakowana w workach 24 kilogramowych.

Warto także zaznaczyć, że Box Straw jest nie tylko korzystne dla koni, ale także dla właścicieli. Jest niezwykle czysta i maksymalnie oczyszczona z kurzu oraz zanieczyszczeń, co sprawia, że jest odpowiednia dla alergików lub koni z problemami oddechowymi. Dodatkowo, jest niezwykle wydajna – jedno opakowanie zawiera 800-850 litrów/24 kg ściółki, co przy wykorzystaniu na boks o wymiarach 12m² pozwala na utworzenie wyściółki o grubości 15-20 cm.

Wysoka chłonność Box Straw: Zdrowsze powietrze i przyjemny zapach

Wysoka chłonność Box Straw jest również godna uwagi. Chłonie ona 7-8 razy więcej niż standardowa słoma, a jej zdolność wchłaniania amoniaku i wilgoci sprawia, że powietrze w stajni jest zdrowsze, a dodatkowy eukaliptusowy aromat nadaje mu przyjemny zapach.

Podsumowując, ściółka Box Straw to doskonały wybór dla wszystkich właścicieli koni, którzy pragną zapewnić swoim zwierzętom maksymalny komfort i zdrowe warunki odpoczynku. Jej miękki i sprężysty materac, niepyląca się struktura, wysoka chłonność, ochrona przed odleżynami i zapachem amoniaku, a także ekologiczne podejście do produkcji i opakowania sprawiają, że Box Straw wyróżnia się na tle innych dostępnych na rynku ściółek. Spróbuj Box Straw i przekonaj się, jak ta innowacyjna ściółka może wpłynąć na dobrostan Twojego konia.

ROYHO

Profesjonalne wyposażenie Twojej stajni. Akcesoria, ogrodzenia, ściółka.
+48 690 443 032

www.royho.pl

office@royho.pl

MASZ PYTANIA?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
SOCIAL MEDIA

Śledź naszą aktywność

Bądź z nami na bieżąco dzięki mediom społecznościowym.