Podstawowe wyposażenie stajni

5 marca 2023by Royho
stable-g1b44d43a1_1920-1280x849.jpg

Posiadając kilkunastoletnie doświadczenie w sprzedaży wyposażenia do stajni postanowiliśmy się z Państwem podzielić wiedzą na ten temat. Odwiedzając klientów widzieliśmy różne stajnie. Od małych, przydomowych – na dwa konie, po duże na 80 koni i więcej, które były niejednokrotnie pensjonatami dla koni.

Wyposażenie stajni, zależy od jej przeznaczenia. W przypadku stajni przydomowej jej wyposażenie będzie inne, niż w przypadku stajni dużej, np. sportowej czy pensjonatu. Jednak kilka składowych tego wyposażenia będzie podobnych.

Karmidło (żłób, koryto)

Podstawowy element wyposażenia każdej stajni.

Karmidło stalowe dla konia Royho

Jak powinno wyglądać dobre karmidło?

Może być wykonane z tworzywa sztucznego lub ze stali. My polecamy karmidła stalowe o pojemności 35 lub 40 litrów. Dwie wersje jedno montowane na stałe do ściany lub drugie zawieszane, np. na ogrodzeniu, za pomocą stalowych uch. Karmidło powinno być wyposażone w korek spustowy, umożliwiający spuszczenie wody w przypadku jego mycia, oraz pręty zapobiegające wygarnianiu paszy przez konia.

Zobacz więcej »

Poidło

Poidło dla konia G51

Nieodzownym elementem wyposażenia każdej stajni powinno być poidło. Koń wypija przeciętnie 30-40 litrów wody na dobę, a w czasie upałów nawet 70-80 litrów.
Polecamy poidło żeliwne G51 wyposażone w zawór rurowy. Poidło wykonane jest z łatwego w czyszczeniu emaliowanego żeliwa.
Dzięki takiemu rozwiązaniu Twój koń będzie miał zawsze nieograniczony dostęp do wody, a Ty nie będziesz musiał czuwać i sprawdzać za każdym razem czy nie brakuje mu wody. Wystarczy, że koń naciśnie pyskiem zawór rurowy, a poidło zostanie napełnione wodą.

Zobacz więcej »

Wieszak na brzozy i lizawki

Wieszak na brzozy i likity

Warto zadbać, aby koń miał dostęp do lizawki solnej, która dostarcza koniom niezbędnych składników mineralnych zmniejszając ich niedobory, a tym samym zapobiegając występowaniu licznych schorzeń.
Oferowany wieszak świetnie nadaje się także do zawieszenia pieńka brzozy, który może stanowić świetne zajęcie dla koni nerwowych i mających tendencję do nabywania narowów. Szczególnie polecamy to rozwiązanie właścicielom koni, które spędzają dużo czasu w boksie.

Zobacz więcej »

Wieszak na siodło

Wieszak na siodło Royho

Ważny element szczególnie stajni sportowych, ale także tych przydomowych nastawionych na jeździectwo.
Widzieliśmy już różne rozwiązania techniczne wieszaków na siodła. Nasz wieszak jest bardzo praktyczny, ponieważ po złożeniu zajmuje minimum miejsca. Wykonany może być ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej. Dzięki swojej uniwersalności świetnie się sprawdzi zarówno w siodlarni jak i przymocowany do frontu boksu, ściany czy nawet koniowozu.

Zobacz więcej »

Wieszak na derki, czapraki i pady

Wieszak na derki i czapraki Royho

Każdy właściciel stajni wie, że praktycznych rozwiązań nigdy za wiele w jego stajni. Każdy właściciel stajni wie również, że nie obędzie się bez wieszaka na derki i czapraki.
Oferujemy wieszak wykonany w całości ze stali nierdzewnej (z pręta, nie z rurki), co zwiększa jego wytrzymałość. Może być w wersji składanej (podobnie jak wieszak na siodło) lub stałej. Dodatkowo wieszak wyposażony jest w dwa uchwyty na kantary lub ogłowia.

Zobacz więcej »

ROYHO

Profesjonalne wyposażenie Twojej stajni. Akcesoria, ogrodzenia, ściółka.
+48 690 443 032

www.royho.pl

office@royho.pl

MASZ PYTANIA?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
SOCIAL MEDIA

Śledź naszą aktywność

Bądź z nami na bieżąco dzięki mediom społecznościowym.